A magyarországi zsidóság története című könyv bemutatójára. A könyv kiemelt jelentőségű eseménye a kialakuló társadalmi konszenzusnak. Kérjük, részvételével támogassa e reménykeltő folyamatot! A kötetet a Szent István Társulat adta ki, előszavát Székely János szombathelyi megyéspüspök írta.
A könyvbemutató kapcsán a Szombat folyóirat mutatta be a kötetet. Ez a könyv arra hív meg minden olvasót, hogy ismerje meg zsidó honfitársaink múltját és jelenét. Haraszti György történészekkel, dr. Kovács András szociológussal, dr Kövér György, dr. Mezei Mónika történészek és dr.
Rónai Tamás főrabbi – beszélgetett a könyvbemutató résztvevőivel. Csomagküldésre a GLS csomagküldő szolgálatot javasoljuk, gyors, olcsó, megbízható akár másnapi kézbesítéssel. Gyors, korlátlan, teljesen ingyenes letöltés a KalózNet-ről.
A könyv ingyenesen letölthető PDF és ePub formátumban a KalózNet-ről, a teljes fájlméret megabájt. A Vince Kiadó egyedülálló vállalkozása ez a fotókkal, dokumentumokkal gazdagon illusztrált kötet, mely a magyarországi zsidóság sok évszázados történetét a családi életet, a hitéletet, a kivételes személyiségeket és egyéni-közösségi tragédiáit minden eddiginél teljesebben mutatja be a kezdetektől napjainkig. Az első nagyarányú betelepítések a tatár és a török pusztítások miatt történtek, a mezőgazdasági munkaerő fenntarthatósága végett, a 13. Könyv Részletes keresés Nyitólap eKönyveim.
Jalsovszky Katalin, Tomsics Emőke, Toronyi Zsuzsanna. A püspök szerint a magyar társadalomban és különösen a fiatal nemzedékekben nagyon sok a féltudás, a félismeret és az előítélet a zsidósággal kapcsolatban. A kötetet az Őszi Zsidó Szabadegyetem egyik előadásán, a Bernstein Béla Kulturális Központban mutatta be Székely János megyéspüspök, aki személyes hangvételű történeteit is elmesélte.
E két kötetes mű a magyarországi németek történetét tárja elénk a középkortól a jelen időkig, de egyúttal az eddigi kutatási eredmények legteljesebb foglalatát is nyújtja. A MAGYARORSZÁGI ZSIDÓSÁG EZERÉVES VÉDELME” című ezen kiadványt a fenti történelmi korszakokban a zsidóság védelmének kérdésköre iránt érdeklődő olvasóink figyelmébe ajánljuk, amelyekből érzékelhető, hogy „a zsidóság hazánk ezer éves írott története során sehol másutt annyi védelmet nem élvezett. Hívei elsősorban a zsidók (zsidóság, zsidó nép) közül kerülnek ki, bár a történelem során más népek is áttértek a judaizmusra (például a kazárok, a krími karaiták, vagy a zsidózó székelyek, más néven székely szombatosok). Ismerje meg mindazt, amit közös hazánk építéséért tettek. Széchenyi István tér 9. Megtelepedésük első hiteles nyomai az i. A gyöngyösi zsidóság története és holokausztja.
A fotókkal, táblázatokkal és grafikákkal illusztrált, mintegy 1oldalas könyvet. Magyarországi zsidó hitközségek monográfiái, 9. A zsidóság története igen igen hosszú az emberiség történetének egészéhez viszonyítva. Ha beleszámítjuk az ókori héberek történetét - amely az ősi mezopotámiai kultúrában gyökerezik - akkor a zsidó nép története az egyik legrégebb óta folytonos és mai napig fennmaradt etnovallási csoport. A két kötet a zsidók magyarországi történelmének közel ezer évét próbálja áttekinteni.
Abból a meggyőződésből indul ki, hogy a magyar zsidóság egyszerre része a magyar társadalomnak és az európai zsidó világnak. Ezt a kettősséget írja le a könyv : a zsidók nemzetköziségét és részüket a magyar társadalomban. Teleki téri lakászsinagógában.
A vizsgálat eredménye szerint a hazai zsidóság százaléka szorult valamilyen formában segélyre. Azok kik a zsidók általános történetével foglalkoznak, mint: Basrage, Depping, Jost és Grätz majdnem végkép mellőzik a magyarországi zsidókat, mivel - miként Grätz csak a napokban irá nekem - a magyarországi zsidóknak a világtörténelemben vagy egyáltalán nem, vagy csak igen csekély szerep jutott. A fonyódi zsidóság története csak nagyon kis szelete a magyar izraeliták históriájának, de a könyv megjelenése hozzájárulhat ahhoz, hogy egyre keve-sebb fehér folt, feltáratlan és feldolgozatlan részlet maradjon a Vészkorszakra vonatkozó és az azt megelõzõ eseményeket illetõen. Adalékok a zsidóság fonyódi.
Abaúj-Torna vármegye – Máramaros vármegye 2. Maros-Torda vármegye – Zemplén vármegye 3. Függelék Ez a terjedelmes enciklopédia alapvető kézikönyvként szolgál tanároknak, diákoknak és mindazoknak, akik a magyarországi zsidóságot általában, de különösen az annak helyi közösségeit sújtó katasztrófát szeretnék megismerni. Annál is kevésbé, mert munkám során szerény célkitűzést fogalmaztam meg magamnak: a modern pénzügyi rendszer magyarországi kialakulásának rövid és közérthető történetét kívántam megírni.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.