A párosujjú patások (Artiodactyla) az emlősök (Mammalia) osztályának egy rendje. A legújabb genetikai alapú rendszertan a párosujjú patásokat és a ceteket (Cetacea) a Cetartiodactyla nevű új közös rendszertani csoportba sorolja. A legtöbb párosujjú patás (mint a birka, kecske, szarvas, szarvasmarha, bölény és sertés) minden lábán van két fő pata, melyek együttes megnevezése hasított pata, vagy főcsülök. A hasított patájú állatok többsége rendelkezik két kisebb patával melyet fattyúcsülöknek hívunk. Eladó használt Alfréd Brehm - BrehAz állatok világa 3. A csavartszarvú antilopokon belül legközelebbi rokonai a nyala.
A karmosmajom-félék elnevezés oka, hogy ezen család tagjainak ujjain a körmök másodlagosan karmokká alakultak. Ezeknek a felfedezéseknek a következtében a Cetartiodactylák új rendjét javasolták, amely a párosujjú patások és cetek rendjének tagjait tartalmazza, hogy tükrözze a közös származásukat. A fehérfarkú gnú csak Dél-Afrikában található meg. Bár az igazat megvallva erre nincs szükség, mert a cetféléket lehetne egyszerűen a patások rendjének alrendjeként is besorolni.
A nyílt, ritkás növényzetű területekhez alkalmazkodott, ahol a párosujjú patások és más nagy testű növényevők nem élnek meg. Ismerjünk meg pár újabb kipusztult fajt! Qué dicen otros usuarios Machairodus giganteus by Rom-u In this gallery you will be able to find a wide range of pictures of mammals, showing stunning photos of the giant panda, chimpanzee’s, fur seal pups to African elephants, giraffes and black rhinos – among many others.
Az India területén előkerült eocén korszaki koponyák kissé megrázták a párosujjú patások törzsfáját, és új rokonokat kaptak a bálnák is. Az Indohyus névre hallgató, mosómedve méretű bájos kis állat mintegy millió évvel ezelőtt élt a mai Észak-India területén. Páratlanujjú patások (Perissodactyla) és párosujjú patások (Artiodactyla) teszik ki a patások többségét, felölelvén a nagy szárazföldi állatok túlnyomó részét.
A kecskék kérődzők, gyomruk négyüregű, ami áll a bendőből, a reticulumból, az omasumból és az abomasumból. Ahogy a többi kérődző, páros ujjú patások. A nőstények tőgye két szegmensből áll, szemben a szarvasmarhával, aminek négy szegmense van. A Boer kecskéknél előfordul akár nyolc szegmens is. Az európai őz (Capreolus capreolus) (röviden gyakran csak őz) az emlősök (Mammalia) osztályának párosujjú patások (Artiodactyla) rendjébe, ezen belül a szarvasfélék (Cervidae) családjába és az őzformák (Capreolinae) alcsaládjába tartozó faj, mely Európa nagy részén és Kis-Ázsiában fordul elő, Korzika, Szardínia.
A cetek a párosujjú patások közé tartoznak, ahol a vízilovakkal egy kládot alkotnak. A Laurasiatheria az emlősök osztályának (Mammalia), azon belül a méhlepényesek alosztályágának (Eutheria) egyik öregrendje, melybe sok, korábbi rendszerekben egybe nem sorolt rend tartozik. A tibeti antilop vagy csiru (Pantholops hodgsonii) az emlősök osztályán belül a párosujjú patások rendjébe, a tülkösszarvúak családjának tagja. Előfordulás, élőhely: A csiru eredetileg a Tibeti-fennsíkon fordult elő, de mára már kiszorult a keleti területekről és Nepálból, így állományának zöme Csiengtang. Budapesten folyik a legrégebbi, megszakítás nélküli ~ tartás.
A nagy testű szarvasmarhafélék közül a kafferbivaly , a jávorantilop , a nagy- és kiskudu. Várható élettartam 20–év. Párosujjú patások a szavannán élő varacskos disznók, a folyók és tavak mentén élő nílusi ~, és az esőerdei törpe~.
Méhlepényes emlősök - Párosujjú patások. A párosujjúpatások lábain négy ujj található, amelyek közül a két középső a legnagyobb, ezekre támaszkodnak. A disznófélék és rokonaik gumós zápfogúmindenevők (pl. vaddisznó, víziló). A juhok és a menyétek körében százalék a nőstények aránya. Eközben teheneket (újabb párosujjú patások !) vágnak le egy budapesti vágóhídon.
Sallangmentes alkotásában a rendezőnő két ember különleges kapcsolatát állítja a. Jóval kisebb, mint a ~ (Hippopotamus amphibius). Marmagassága centiméter, súlya 2kilogramm körül van. Pliocén: Indiából Siwalik fauna ( patások ). Nincsenek szarvasok, medvék, juhok, kecskék, zergék.
A világ eml ősfajainak -a itt található, különösen nagy faj és egyedszám gazdagságban találhatók meg a patások. A vad~ (Sus scrofa) egy gerinchúrosok törzsébe, emlősök osztályába, párosujjú patások rendjébe és ~ félék családjába tartozó állatfaj. A vad ~ hímjét kan, nőstényét koca, utódját malac néven jelöljük. Harcsaalakúak Ictalurus nebulosus -törpeharcsa Angolnalakúak Salmo salar - lazac Pontyalakúak Lazacalakúak zsírúszó Cl. Valószínű, hogy a környezethez való rugalmas alkalmazkodás (viselkedés), illetve a jobb táplálékellátottság (nagyobb testméretek és szaporodás) az oka.
Az őz szabad területen mintegy évig is elélhet.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.