Két külön álló képből, hogy lehet egyet csinálni? Két vagy több képből egy kép szerkesztése SuperPapesz. Photoshop Tutorial For Beginners. A rétegeket és maszkokat már többször használtuk.
Ha több képet szeretnénk összeilleszteni, akkor érdemes először a balról számított első kettőből egy képet csinálni, majd ehhez hozzátenni a harmadikat és így tovább. A könnyű kopipészt lépésektől a korrekciós rétegekig és a maszkolásig. Kezdd egy egyedi egyet készítésével. Nyomd meg az F5-öt, hogy felhozd az Ecset panelt. Több száz képszerkesztési.
Dupla expozíciók készítése Két fotó egymásra keverésével szürreális hatást érhetünk el. Ha a képkupac fotókollázs-verziót használjuk, választhatunk Polaroidkép-jellegű szegélyt is. Egy sorozatnyi képből kiválaszthatjuk a legjobb arcokat és testhelyzeteket, hogy a végeredményen már mindenki tökéletesen fessen.
Ha kipipáljuk a Képfeliratok megjelenítése jelölőnégyzetet, akkor a képek alatt megjelennek a Picasa-ban hozzájuk rendelt képaláírások! Hallottam, hogy van erre valami módszer, hogy a két képet egymásra rakom, és kiretusálom, amit nem akarok ott látni. A jelenet képeinek egyesítésén túl panorámaképpé is összefűzheti a képeket.
Válaszotokat előre is köszönöm! Van egy szép színes képem egy szobáról. Az lenne a gondom, hogy ahol a színes rész végetér, ott a képből kiinduló vonalakat folytatnom kellene, tovább kellene húznom. Itt egy gyorsan összedobott példa, szabad kézzel rajzolt. A két képből szeretnék egyet csinálni, oly módon, hogy csak a kutyám legyen rajta és jómagam ne.
A Cseppfolyósítás szűrő immár az intelligens objektumokat – köztük az intelligens objektumként működő videorétegeket – is támogatja, és intelligens szűrőként érvényesül. This effect has become very popular. Itt függőlegesen fogjuk tükrözni, de figyeljünk, hogy a középpontot vigyük a segédvonalak találkozásához, vagyis az oldal közepére.
Ahogy a panelen látjuk, alul a maszk, felette a fotó, majd jön a vágómaszk létrehozása. Ezt többféleképp megtehetjük, legegyszerűbben úgy, hogy a billentyűzeten lenyomva tartjuk az Alt gombot, majd a rétegpalettán a két réteg közötti elválasztóvonal fölé visszük az egeret, és kattintunk. Ha a két kép azonos méretű: ha a SHIFT gombot is nyomva tartod míg a layer-t áthúzod az egyik képről a másikra, akkor az új képen ugyanazon a helyen fog megjelenni.
Layer Set-ek használata. Ha szöveget másol, a szövegréteget raszterizálni kell a vágólapra másolás előtt. Már csak egy dolog van hátra: lássuk, hogyan tudunk egy modern fotóból, igazán régi, fekete-fehér, gyűrött-maszatos fotót készíteni. A fenti két kép csak példa és béna.
HDR technikával a két képből egyet csinálni, vagy akár csak az eredeti raw képet alapul véve egy korrekt végeredményt szülni jpg-ben. A Távlatpont egyszerűsíti a perspektívahelyes szerkesztést olyan képeken, amelyek perspektívasíkokat (például egy épület oldalait, falait vagy emeleteit, vagy bármely más négyszögletes objektumot) tartalmaznak. Minkét esetben jobban járunk. A pattern gyakorlatilag egy végtelenített kép, mintázat, amit elsősorban hátterek kitöltésére használunk.
Ez a mintázat lehet egy teljes weboldal. Ha egyik képből szeretne átvinni egy fóliát egy másik képbe, akkor mindössze annyit kell tennie, hogy a forrásdokumentum LAYER PALETTE-jában rááll a másolni kívánt rétegre, majd nyomvatartott egérrel áthúzza a céldokumentum ablakába, majd elengedi az egeret. Szeretnék segítséget kérni, szeretnek fotókat maszkolni vagyis két képből egyet csinálni és ehhez keresek egy magyarul is tudó valamilyen ingyenes programot.
Hungary Ebben a blogban a Gimphez használható kis leírásokat, ötleteket találhattok. Ezek egy része saját ötlet, más részét pedig a neten talált (főleg PS-hoz készült) leírások alapján gimpesítettem.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.